Atrakcje Giżycka

Giżycko jest miasto znajdujące się w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim. Położone na Mazurach, pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Giżycko noclegi nad jeziorem Niegocin zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora plaży  oraz pasażu portowego. W pobliżu kładka z punktem widokowym, liczne restauracje, port, puby, bowling, bilard, kawiarnie i wiele innych. W

Giżycko noclegi przyciąga do siebie turystów głównie żeglarstwem, ale ma też wiele do zaoferowania poza nim. Możemy to na przykład wybrać się do parku linowego, nauczyć się nurkować, a miłośnikom historii i zabytków proponujemy odwiedzić zamek, który w 1341 roku został wybudowany przez Zakon Krzyżacki. Na początku mieściła się w nim prokuratura zakonna.  niedalekim sąsiedztwie znajduje się wieża ciśnień z punktem widokowym oraz kawiarnią. Wartą zobaczenia jest również twierdza boyen oraz most obrotowy, który jest jednym z niewielu czynnych tego typu mostów w Europie. Noclegi Giżycko zapraszamy do spędzenia urlopu w pięknej miejscowości  nad jeziorem Niegocin w domkach, pokojach, kwaterach, pensjonatach .

Zamek składał się z budynku mieszkalnego oraz czworobocznego dziedzińca, który otaczał wysoki mur z fosą, 24 lata później zamek został spalony przez Litwinów, a następnie odbudowany przez Krzyżaków. Obecnie zachowało się zaledwie jedno skrzydło mieszkalne.
Zrujnowanym zamkiem zainteresował się obecny właściciel, spółka Zamek Giżycki Jana
Karaszewskiego, który podjął się całkowitego odrestaurowania obiektu.
Dzisiaj z ruin powstał nowoczesny hotel z zachowanymi zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz detalami okresu międzywojennego.

Giżycko domki zapraszamy wszystkich, którzy chcą spedzić czas wolny, w krainie wielkich jezior mazurskich w domkach letniskowych w pobliżu Jeziora Niegocin wchodzące w skład szlaku Wielkich Jezior Mazurskich , plaża, kąpielisko strzeżone, port jachtowy, wypożyczalnie sprzętu wodnego, korty tenisowe, stadnina koni. W pobliżu nauka jazdy konej

Kolejnym wartm zobaczenia obiektem jest Twierdza Boyen jedno z najlepiej zachowanych w Polsce XIX-wiecznych dzieł fortyfikacyjnych.
Obiekt jest udostępniony dla zwiedzających, wraz z mieszącym się tutaj Muzeum Twierdzy Boyen.

Inicjatorem budowy twierdzy, która zakończona została w roku 1855 był pruski minister wojny – Herman von Boyen.  Twierdza została przygotowana dla załogi liczącej aż trzy tysiące zołnieży.

Giżycko pensjonaty, Giżycko noclegi nad jeziorem Niegocin, Giżycko domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.