Bóbrka noclegi w Bieszczadach

Bóbrka jest popularną i dogodnie zlokalizowaną miejscowością o charakterze wypoczynkowym w województwie podkarpackim. Leży nad jeziorem Myczkowieckim w Bieszczadach i świetnie sprawdza się jako punkt na wypady w góry.

Turyści odwiedzający noclegi Bóbrka mogą się zatrzymać w gospodarstwie agroturystycznym, kwaterze prywatnej, domku letniskowym, willi czy pensjonacie. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Na terenie miejscowości działa również wiele galerii sztuki i rzemiosła, które prezentują dzieła lokalnych artystów. Miłośnikom aktywnego wypoczynku wiele frajdy zapewni jezioro Myczkowieckie.

W Bóbrce można zwiedzić muzeum unikatowe w skali kraju. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego prowadzi działalność edukacyjną. Prezentuje wiedzę na temat historii nafciarstwa i wydobywania ropy naftowej. Usytuowane w miejscu historycznej kopalni ropy naftowej, położone jest w granicach administracyjnych Bóbrki. Historyczna zabudowa, urządzenia i infrastruktura historycznej kopalni tworzy przestrzenie ekspozycyjne wkomponowane w założenie krajobrazowe z dominacją leśnej scenerii.

Bóbrka, jest wsią położoną w gminie Solina, nad jeziorem Myczkowskim, u podnóża góry Kozieniec . Początek miejscowości datuje się na XV w. Bóbrka noclegi przeżywa co roku najazd turystów. Miejscowość dysponuje wspaniałą bazą noclegową, jest tu kilka domków letniskowych, pensjonat, gospodarstwa agroturystyczne oraz wiele pokoje gościnne .

Zwiedzanie miejscowości warto zacząć od licznych galerii. Pracownia i Galeria w Domu Twórczym Le-Graż, pracownia rzeźby, bibułakrstwa, i sztuki użytkowej oraz galeria rzeźb przydrożnych. Warto również zobaczyć Murowany kościół rzymskokatolicki, który powstał na bazie cerkwi wzniesionej tu w latach trzydziestych XX w. Świątynia jest poprzedniczką drewnianej cerkwi, którą rozebrano w 1937r. W tym samym roku postawiono w Bóbrce cerkiew murowaną, w której odbywały się nabożeństwa po II wojnie św., ale w 1947 r. C

Warto zobaczyć:

  • Galeria i pracownia malarstwa Leona Chrapko (Dom Twórczy „Le-Graż” )
  • Pracownia rzeźby Henryka Gągorowskiego
  • Pracownia bibułkarstwa Andrzeja Kusza („Bazyl”)
  • Pracownia sztuki użytkowej Stanisławy Podkalickiej („BroSta”)
  • „Galeria rzeźb przydrożnych” –

Zabytki:

  • Dawna murowana cerkiew z 1937 r. użytkowana od 1973 r. po przebudowie jako kościół parafialny rzymskokatolicki pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W XVII wieku wzniesiono w Bóbrce drewnianą cerkiew parafialną pw. Nałożenia Ryzy NMP. W latach 1807 – 1815 r. była cerkwią filialną parafii w Myczkowcach.
  • Murowana kapliczka przydrożna z 1848 r. przy drodze z Myczkowiec.

Osobliwości przyrodnicze:

Projektowany przez Nadleśnictwo Brzegi Dolne rezerwat przyrody „Koziniec” o pow. 28,68 ha obejmie masyw Kozińca (521 m) z rozległą panoramą na bieszczadzkie jeziora, Park Krajobrazowy Gór Słonnych i najwyższe partie górskie Bieszczadów. Połączone z niebieskim szlakiem z Myczkowcami i Soliną oraz zieloną ścieżką przyrodniczą z Orelcem, Uhercami Mineralnymi i Ośrodkiem „Caritas” w Myczkowcach.

Wieś leży nad jeziorem, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający. Szlak turystyczny prowadzący z Soliny otacza jezioro Myczkowskie i dalej prowadzi na Kozieniec. Po wejściu na szczyt ujrzymy niemal całą panoramę Bieszczad – lasy, połoniny, otokami i rzekami oraz jeziora. Po wizycie na Kozieńcu możemy wrócić do Bóbrki i wypoczywać w ciszy i spokoju lub korzystać z dobrodziejstw jeziora. Bóbrka jest jedną z najstarszych osad w Bieszczadach, datowana w 1376 r.


Możliwość komentowania jest wyłączona.