Noclegi w Ustce oferują Państwu całoroczny wypoczynek blisko morza. Rodzinnie, przytulnie, aktywnie. Wiele ciekawych wrażeń dostarcza również zwiedzanie okolicy spacerując czy też jadąc rowerowymi szlakami. Loty helikopterem czy wypłyniecie w głąb morza zapewnią także wiele wspaniałych przeżyć, a nadmiar energii można rozładować ucząc się jazdy konnej, windsurfingu lub tenisa.
Ustka noclegi to nadmorski kurort pełen słońca, tętniący życiem, idealne miejsce na wypoczynek i dobrą zabawę. Miasteczko o ciekawej historii, która przemawia do nas przez ludzi, którzy tu niegdyś mieszkali – dawniejsze centra życia rybackiej osady. Ustka oferuje szeroki zakres usług turystycznych, znajduje się tu świetna baza noclegowa. Mieszkańcy miasteczka są przyjaźnie nastawieni na swoich Gości, starając się pod każdym względem uuatrakcyjnić pobyt w swoim pensjonacie czy domu. Dla turystów pragnących korzystać z pięknej plaży i licznych atrakcji w Ustce, przygotowano bogatą i różnorodną ofertę oraz cykliczne imprezy kulturalno-rekreacyjne.
Informacje o Ustce
Ustka to małe, nadmorskie kąpielisko na środkowym wybrzeżu o niepowtarzalnych warunkach krajobrazowych. Wybierając Ustkę spośród miast nad Bałtykiem wybieracie Państwo bezpośredni kontakt z przyrodą i niezapomniane wrażenia gdyż Ustka… to morze w trafnym wyborze! Pierwszy port, którego mola i pomosty były zbudowane z drewnianych skrzyń wypełnionych kamieniami, istniał w Ustce co najmniej od połowy XIV wieku. W czasie, gdy w Polsce panowali Łokietek i Kazimierz Wielki, kupcy ze Słupska postanowili zainwestować w Ustecką przystań, aby zarabiać na międzynarodowym handlu morskim. Obecny wygląd portu to efekt wielkiej inwestycji w latach 1899-1903. Przy zachodnim falochronie zachowały się jeszcze pozostałości starej „główki” z 1863 roku. Dzięki modernizacji, przed I wojną światową Ustka stała się największym portem handlowym między Gdańskiem i Szczecinem. Jej światło widać na morzu z odległości prawie 30 kilometrów. Ustecka latarnia morska wskazuje drogę marynarzom już od 108 lat. Według nie potwierdzonych przekazów, pierwszym usteckim morskim znakiem nawigacyjnym była wieża kościółka pod wezwaniem Św. Mikołaja, który stał tuż przy porcie. Być może w nocy zapalano na niej pochodnie. Pierwsza latarnia z prawdziwego zdarzenia zabłysła w Ustce w 1871 roku. Aparaturę świetlną wciągano wówczas na maszt stacji pilotów.