Harcerska akcja 'Znicz’

Już po raz drugi harcerze z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Dębicy zorganizują stoiska w ramach harcerskiej akcji „Znicz”. Akcja ta polega na sprzedaży zniczy przy okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. Lesko noclegi zaprasza.

W ubiegłym roku harcerze i instruktorzy zorganizowali jedno stoisko przy cmentarzu na ulicy Wielopolskiej, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony osób odwiedzających groby najbliższych. W tym roku instruktorzy 48 Szczepu postanowili ponownie zorganizować akcję, tym razem z dwoma stoiskami.

W dniu 31 października harcerzy będzie można zobaczyć na dębickim rynku oraz przy cmentarzu wojskowym na ulicy Cmentarnej, zaś w dniu 1 listopada tylko przy cmentarzu wojskowym na ulicy Cmentarnej. Oba stoiska będą czynne 31.10.2014 w godzinach 9:00 – 20:00, a 1.11.2014 w godzinach 9:00 – 21:30.

Na obu stoiskach spotkać będzie można umundurowanych harcerzy oraz pełnoletnich instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. W godzinach popołudniowych oraz wieczornych poza zakupem zniczy można będzie napić się gorącej herbaty.

Dochód ze sprzedaży zniczy zostanie przekazany na statutową działalność 48 Szczepu, w tym na: dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży – biwaki, rajdy, obóz letni, Międzynarodowy Zlot InterCamp 2015, zakup harcerskiego umundurowania, zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia zbiórek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Dębicy do odwiedzania harcerskich stoisk i wspierania tegorocznej harcerskiej akcji „Znicz” noclegi Lesko.


Możliwość komentowania jest wyłączona.