Hip-hopowy koncert w Krynicy-Zdroju

Po raz kolejny, na krynickim deptaku zagoszczą hip-hopowe rytmy. Już 11-ego października do kurortu przybędzie artysta z czołówki polskiego rapu. Jednak Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju oddaje fanom hip-hopu nie tylko deptak, ale też możliwość wyboru rapera, który na nim wystąpi. A wybór nie jest łatwy. O wasze głosy powalczy pięciu, najlepszych polskich raperów! Krynica Zdrój noclegi zaprasza.

W sondzie zorganizowanej na profilu Facebook.com/MojaKrynica można oddawać głosy na ulubionego artystę. Wybór nie będzie jednak prosty. W sondzie znalazło się pięciu najlepszych polskich raperów:

Tede

Polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca i osobowość telewizyjna. Współtwórca legendarnej formacji Warszafski Deszcz. Właściciel wytwórni muzycznej Wielkie Joł i marki odzieżowej PLNY Textylia. Na przestrzeni prawie 20 lat działalności muzycznej otrzymał kilka Ślizgerów, nagrodę miesięcznika Machina, Superjedynkę, Belvedere Achievement Award oraz nagrody plebiscytów organizowanych przez portal hip-hop.pl i serwis Popkiller. Jego ostatni album – „#Kurt_Rolson”, wydany w maju tego roku, podbił serca fanów zarówno klasycznego rapu jak i nowoczesnych brzmień.

Eldo

Znany również jako Eldoka – polski raper, autor tekstów, a także dziennikarz radiowy. Były członek zespołu Grammatik. O jego wszechstronności świadczy m.in. współpraca z Leszkiem Możdżerem i Moniką Brodką. Jego najnowszy album pt. „Chi” zadebiutował na 1. miejscu zestawienia sprzedaży OLiS.

Trzeci Wymiar

Zespół, który tworzą Nullo, Szad i Pork, już od początku istnienia zwrócił uwagę całej hip-hopowej społeczności. Dzięki doskonałej i nowoczesnej technice rapowania, skład szybko wzbił się na wyżyny popularności. Utwory „Skamieniali”, „Dostosowany” i „Dla mnie masz stajla” przez długi czas utrzymywały się na pierwszych miejscach muzycznych list przebojów, a teledysk zrealizowany do piosenki „Wuuuf” w reżyserii Dariusza Szermanowicza, odniósł ogromny medialny sukces. Jeszcze w tym roku zespół wyda płytę pt. „Odmienny stan świadomości”.

Pokahontaz (Rahim/Fokus)

Grupa powstała w 2003 roku po rozwiązaniu zespołu Paktofonika. Tworzą ją Rahim i Fokus oraz DJ Bambus. Choć twórczość zespołu charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny hip-hopu, fani tej muzyki do dziś nawiązują do największych, klasycznych przebojów Paktofoniki – „Jestem Bogiem” i „Chwile Ulotne”. O historii legendarnej grupy przypomniał niedawny przebój kinowy – „Jesteś Bogiem”. W weekend otwarcia film przyciągnął do polskich kin ponad 370 tysięcy widzów. W 2012 roku Pokahontaz odebrał złotą płytę za album „Rekontakt”. Najnowsze dzieło pt. „Reversal” trafi do sprzedaży już 20 sierpnia tego roku.

O.S.T.R.

Polski raper, freestyle’owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych hip-hopowców w kraju. Zdobywca wielu nagród muzycznych, twórca ścieżki dźwiękowej do filmu „Galerianki”. Współpracował z wieloma artystami z kraju i ze świata. Jego ostatni album pt. „Kartagina”, tworzony wspólnie z kanadyjskim producentem muzycznym Marco Polo, pokrył się złotem. Natomiast ostatni solowy album Ostrego pt. „Jazz, dwa, trzy” uzyskał status platynowej płyty.


Możliwość komentowania jest wyłączona.