IV Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, świadczy o tym m.in. fakt, że do grona występujących dołączyła orkiestra z Węgier, poza nią są jeszcze dwie z Ukrainy i jedna z Litwy. Kazimierz Dolny noclegi zaprasza.

Inauguracja IV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych nastąpi w piątek
12 września na Skwerze Niepodległości w Puławach, gdzie odbędą się występy kilku orkiestr. Poprzedzi je przemarsz barwnego korowodu złożonego z orkiestr, a także towarzyszących im mażoretek i zespołów tanecznych.

Drugiego dnia, w sobotę 13 września koncert odbędzie się na Rynku Głównym w Kazimierzu Dolnym od godziny 15.00. Dodatkową atrakcją zarówno dla uczestników festiwalu, jak dla turystów oraz mieszkańców miasta będą wspólne rejsy statkiem po Wiśle przy dźwiękach instrumentów dętych. Orkiestry zagrają również w Nałęczowie, Janowcu oraz Górze Puławskiej.

Finał sobotnich występów rozpocznie się o godz. 16:00 na Placu Chopina przed Urzędem Miasta w Puławach.

W ostatnim dniu festiwalu – 14 września orkiestry zagoszczą w puławskich kościołach uświetniając Msze Święte. Ponadto orkiestry będzie można podziwiać w Zwoleniu na Placu Kochanowskiego od godz. 14:00. Orkiestry uświetnią uroczystość otwarcia „Małej obwodnicy” rozpoczynając barwnym przemarszem a kończąc występami na scenie. Koncerty zaplanowane są również w Kazimierzu Dolnym od godziny 13.00 oraz
w Nałęczowie, Zwoleniu, Baranowie, Górze Puławskiej, Gołębiu i w Janowcu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.