Kościelisko noclegi w Tatrach

Kościelisko to znana miejscowość wypoczynkowa w województwie małopolskim. Leży w pobliżu Zakopanego w Rowie Kościeliskim i Pogórzu Gubałowskim. Stanowi znakomity punkt do wycieczek w Tatry i na Podhale.

Miejscowość położona jest u stóp Pasma Gubałowskiego, na zboczach wzgórz do niego należących na terenie Rowu Kościeliskiego

Kościelisko noclegi stanowi doskonałą bazę wypadową w Tatry. Wybierając noclegi w kościelisku znajdziemy wspaniałe noclegi z widokiem na góry czy Giewont takie jak pensjonaty, wille, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, ośrodki wczasowe, pokoje do wynajęcia, kwatery prywatne, domki góralskie, hotele czy nawet agroturystykę.

Popularne wejścia z Kościeliska do TPN:

  • na Nędzówce – szlak na Przysłop Miętusi 2,5 km,
  • w Kirach – wylot Doliny Kościeliskiej ok 3 km
  • na Groniku – wylot Doliny Małej Łąki ok 3,1 km
  • na Polanie Biały Potok – wylot Doliny Lejowej ok. 4 km

Dolina Kościeliska to jedno z najpiękniejszych pod względem przyrodniczym i najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie. Zobaczymy tu mroczne jaskinie, niebezpieczne strome ściany i prawdziwe cuda natury jakim są tutejsze skały

Łatwiejsze trasy po wzgórzach Pasma Gubałowskiego to :

  • zielony szlak na Butorowy Wierch
  • czarny szlak na Gubałówkę
  • ścieżka rowerowa przez Dzianisz do Chochołowa

.

Noclegi Kościelisko ma wiele do zaoferowania pasjonatom historii i miłośnikom starych budynków. Szczególnie polecamy zobaczyć kościół św. Kazimierza Królewicza, w którego powstanie włączył się Stefan Matejko, Eugeniusz Wesołowski i inni artyści.

Warto wybrać się do Doliny Kościeliskiej położonej w Tatrach Zachodnich, ma długość 9 km, jest drugą co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr, zaraz po Dolinie Chochołowskie

Dolina Kościeliska jest bardzo popularną trasą i chętnie odwiedzana przez turystów. Ponieważ szlak dość łatwy można tu zabrać nawet małe dzieci. Na końcu głównego szlaku znajduje się Hala Ornak oraz Schronisko Ornak.

Podhale oferuje niezrównane warunki do uprawiania narciarstwa. Nie inaczej jest w Kościelisku. W okresie zimowym warto wybrać się do ośrodka narciarskiego Pod Butorowym z wypożyczalnią sprzętu.

ZABYTKI I KULTURA

W Kościelisku znajduje się wiele zabytków architektury ludowej – głównie są to wiekowe góralskie chaty. Kościelisko to miejsce, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością

Perełką kościeliskiej architektury ludowej jest zabytkowy, drewniany Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza wybudowany w 1914 roku. Witraże zaprojektował bratanek Jana Matejki – Stefan Matejko.

W Kościelisku warto zobaczyć również Dom Ludowy Związku Podhalan w którym mieści się również Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku. Są w nim organizowane różne imprezy kulturalne oraz występy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.