Ponidzie Jazz

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Confusion Project, który odbędzie się w ramach wydarzenia pn. Ponidzie Jazz. 6 listopada (Czwartek) o godzinie 19:00 w klubie muzycznym „Stradivarius” znajdującym się w budynku Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Święta Katarzyna noclegi zaprasza.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia (od 16 października) w kasie BSCK oraz w Centrum Informacji Turystycznej.
tel. 41 378 23 19 lub 41 370 10 22

Confusion Project to Trio z Trójmiasta, które powstało na początku 2013 roku. W skład zespołu wchodzą: Michał Ciesielski -fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa i Adam Golicki-perkusja. Ambicją zespołu jest ukazanie muzyki Jazz-Fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie.

Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk (od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum’n’bass), oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorystycznością, a subtelnością i intymnością.

Trio ma na swoim koncie wyróżnienie na School&Jazz Festival 2013, a także III miejsce oraz nagrodę indywidualną dla Michała Ciesielskiego na IX Europejskich Integracjach Muzycznych. W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy.

Recenzje Confusion Project – „How To Steal A Piano?”

„… Dlatego ich krążek poleciłbym wszystkim, którzy chcą do jazzu przekonać wszystkich tych, którzy słuchając Możdżera, Pawlika czy Jagodzińskiego – „po prostu tego nie czują”. „How To Steal A Piano?” jest na tyle pojemne, że może pokonać nie jeden lęk przez improwizacjami.”
Mieczysław Burski Polskie Radio

„…”How to Steal a Piano?” to kolejny jazzowy album z Trójmiasta, jaki w 2014 roku trafia na ogólnopolski rynek jazzowy. Co więcej: to kolejny wyśmienity debiut młodych muzyków wywodzących się z tamtejszej sceny! Formacja zgodnie ze swą nazwą: Confusion Project, jest sprawcą nie byle jakiego zamieszania, jakie wywołało ukazanie się płyty wypełnionej kompozycjami jej lidera -pianisty Michała Ciesielskiego…”


Możliwość komentowania jest wyłączona.