Port we Władysławowie

Port we Władysławowo noclegi ma długą historię i tradycję. Jest prawdopodobnie największym portem na brzegu Bałtyku. Jego budowa rozpoczęła się w 1936 roku w Wielkiej Wsi, a dwa lata później nastąpiło jego otwarcie. W 1969 otwarto kompleks przemysłowy, a w latach 1986–1996 dokonano wielu modernizacji portu oraz wybudowano falochron.

Od 1994 roku port Władysławowo jest otwarty dla turystów. Tutaj znajduje się graniczne przejście morskie dla tych, którzy udają się do krajów skandynawskich, na Litwę lub Łotwę. Do portu mogą zawijać nie tylko jednostki połowowe, ale także jachty i jednostki żaglowe. Stąd można również wypłynąć w rejs po Bałtyku, albo wybrać się na szerokie wody na smażalni – kutrze Liwia, by na pokładzie móc rozkoszować się nie tylko pięknymi widokami, ale też smakiem świeżych ryb. Organizowane są tu także wyprawy na dorsza.

Na lądzie warto odwiedzić Izbę Pamięci Portu, otwartą w 1998 roku, w której zebrano ciekawe eksponaty związane z rybołówstwem i historią portu. Wśród nich są liczne fotografie z lat 1935-1995 oraz replika kutra rybackiego, którym wypłynął generał Haller po „zaślubinach z morzem”. By zobaczyć piękną okolicę z wysokości kilkudziesięciu metrów, można wspiąć się na tarasy widokowe wieży Domu Rybaka. Na koniec wycieczki można jeszcze odwiedzić Muzeum Motyli, by nacieszyć się ulotnym pięknem tych niezwykłych owadów.

Warto przejść się także po zachodnim falochronie, który pełni rolę mola. Jest to miejsce, które upodobali sobie wędkarze i turyści, zwłaszcza zakochani.

Możliwość komentowania jest wyłączona.