Ryn to popularna miejscowość turystyczna na Mazurach, która przyciąga turystów z całej Polski. Miejsce stanowi doskonałą bazę wypadową na spływy kajakowe, rowery, wędkowanie a zimą na narty biegowe. W pobliżu Rynu znajduje się wiele ciekawych atrakcji, takich jak: Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie, Port Żeglugi Mazurskiej i Wioska Żeglarska w Mikołajkach, Twierdza Boyen oraz Park Linowy Tajty w Giżycku. Mazury to miejsce niezwykłe, ciekawe i warte do zwiedzenia. Polamy nie tylko w sezonie letnim, ale także w zimowym czeka tu wiele atrakcji.
Świetnie rozwinięte trasy do narciarstwa biegowego, lodowiska, bojery, kuligi malowniczymi leśnymi duktami i wiele, wiele więcej. Budowlę wzniesiono pomiędzy jeziorami Ryńskim i Ołów. Ponoć zakonnicy wykorzystali różnicę poziomów wody w jeziorach, łącząc je podziemnym kanałem i napędzając w ten sposób zamkowe młyny. Leżąca na pograniczu państwa, warownia była wykorzystywana jako baza wypadowa do walk z Litwinami. Ryn noclegi oferuje wypoczynek blisko jeziora. Główną i zarazem znaną atrakcją jest pokrzyżacki zamek wzniesiony na wzgórzu około 1337 roku, znajdujący się w centrum miasta. największy zamek krzyżacki na Mazurach. Planując noclegi nad jeziorem Ryn znajdziesz domki letniskowe, kwatery. Ryn to piękne letniskowe miasteczko mazurskie w powiecie giżyckim, malowniczo położone pomiędzy jeziorem Ryńskim i Ołów. Kętrzyna i Mrągowa. Leżąca na pograniczu państwa, warownia była wykorzystywana jako baza wypadowa do walk z Litwinami. Dzięki prywatnemu inwestorowi zamek przeszedł kolejną metamorfozę. Zabytkowe mury pomieściły hotel i centrum konferencyjne. Ciekawym obiektem jest wiatrak typu holenderskiego.
W pobliżu Rynu znajduje się wiele ciekawych atrakcji, takich jak: Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie, Port Żeglugi Mazurskiej i Wioska Żeglarska w Mikołajkach, Twierdza Boyen oraz Park Linowy Tajty w Giżycku. Ścieżka jest bez wątpienia jedną z wizytówek Rynu. W części miejskiej jest wykonana z polbruku i oświetlona stylowymi latarniami, zaś w części leśnej wykonana na podbudowie żwirowej. W ciągu ścieżki wkomponowano 120 m drewnianego pomostu widokowego, z którego można podziwiać malowniczy krajobraz Jeziora Ołów.