Ściegny noclegi

Ściegny to wieś na Dolnym Śląsku, położona w dolinie Skałki, oddalona o 3 km od Karpacza i 5 km od Kowarów. Miejscowość posiada ponad 700-letnią historię.

Pierwsza wzmianka o miejscowości pojawiła się pod koniec XII w rejestrze biskupa wrocławskiego. Wieś współpracowała z Kowarami przy wydobyciu rudy żelaza. Swój dynamiczny rozwój zawdzięcza zakładom kowalskim, które to przetrwało do dnia dzisiejszego, choć w nieco innej formie. Obecnie mieści się tu prawdopodobnie najwięcej warsztatów samochodowych z całej Kotliny Jeleniogórskiej.

Ściegny noclegi są popularną miejscowością turystyczną. Jej atutami jest dobra baza noclegowa, spokojna okolica i niewielka odległość do Karpacza. Ciekawą atrakcją jaką oferuje wczasowiczom jest miasteczko kowbojów Western City. W miasteczku znajduje się biuro szeryfa, bank, kuźnia, strzelnica czy sklep kolonialny. W dużym saloonie możemy posłuchać muzyki country i obejrzeć występy taneczne, a w ośrodku treningowym jazdy konnej udoskonalić swoje umiejętności jeździeckie.

Ośrodek tenisa ziemnego Family Tennis Camp to propozycja w Ściegnach dla amatorów sportu. Posiada on kilka kortów tenisowych i charakterystyczny balon. W ośrodku odbywają się szkolenia, obozy treningowe i turnieje.

Co warto zobaczyć w wybierając noclegi w Ściegnach?

Miasteczko Western City w Ściegnach to ciekaw atrakcja w której każdy może przenieść się w czasie do świata Dzikiego Zachodu

To wybudowany w westernowym stylu park rozrywki, kowbojskie miasteczko, którego drewniane budynki są ściśle wzorowane na zabudowaniach z Dzikiego Zachodu. Można tu zobaczyć wiele budynków, takich jak: Chata Traperska, Biuro Szeryfa z więzieniem, Sklep Kolonialny, Bank, Kuźnia, Saloon oraz trzy restauracje.

Latem w „Western Ranch” codziennie odbywają się napady na bank, bijatyki między kowbojami, pogonie i strzelaniny.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, w miasteczku można m.in.:

– możemy brać udział w napadzie na bank,
– możemy otrzymać certyfikat poszukiwacza złota,
– wejść na słup i wygrać szklankę piwa,
– uderzeniem młota można wybić pamiątkową monetę,
– nauczyć się tańczyć do muzyki folk albo posłuchać muzyki, żywej i mechanicznej,


Możliwość komentowania jest wyłączona.