Światowy Dzień Serca w Zakopanem

W dniu 28 września 2014 r., w godzinach 9.30-18.30, na Placu Niepodległości w Zakopanem odbędą się Uroczystości Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca w Polsce. Zakopane noclegi zaprasza.

Światowy Dzień Serca obchodzony jest po raz 15-ty w ponad 120 krajach i ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmować będzie promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

Miej Serce dla Serca
Pamiętaj o Sercu
Zawalcz o swoje Serce

Występy Artystów będą połączone z prezentacjami – panelami eksperckimi – wezmą w nich udział wybitni polscy kardiolodzy i kardiochirurdzy, którzy przedstawią aktualne wytyczne dotyczące prewencji, diagnostyki i leczenia chorób serca i naczyń.

Zorganizowane będą punkty medycznych, gdzie będzie można zmierzyć i oznaczyć:
– wysokość ciśnienia tętniczego
– wagę ciała oraz BMI
– poziom cukru we krwi
– poziom cholesterolu we krwi
– przejść szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
– będzie można skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek; zostaną także zorganizowane namioty, w których będzie można wykonać badania EKG i Echo serca.

DO ZOBACZENIA W ZAKOPANEM


Możliwość komentowania jest wyłączona.