Trasy rowerowe w Szczyrku

TRASY ROWEROWE:

Wokół Skalitego

– szlak niebieski
Z Bilańskiego Mostu (skrzyżowanie) ul. Leśną równolegle ze szlakiem turystycznym zielonym na Skrzyczne – do Osiedla Zapalenica. Pod Siodłem odchodzi szlak turystyczny na Skrzyczne, natomiast szlak rowerowy prowadzi w lewo przez Siodło drogą do zwózki drewna do Szczyrku Skalitego. Jadąc tym odcinkiem trasy możemy podziwiać Beskid Mały i fragment Beskidu Żywieckiego oraz miejscowości położone pod stokiem. Po pokonaniu odcinka górskiego wjeżdżamy na drogę asfaltową – ul. Graniczną, a następnie wracamy ul. Deptak nad Żylicą do Szczyrku Centrum

Długość szlaku: 8 km
Czas przejazdu: ok. 45 min.

Górka-Bieniatka – szlak niebieski
Ze Szczyrku Centrum ul. Wczasową prowadzącą do CKiR Orle Gniazdo, a dalej obok Sanktuarium Maryjnego „Na Górce” dojeżdżamy do szlaku czarnego górskiego. Szlakiem czarnym przez Więzikówkę docieramy do Osiedla Bieniatka. Zjeżdżamy ze szlaku czarnego ul. Szczytową, a następnie ul. Beskidzką do Szczyrku Centrum. Pokonując trasę możemy podziwiać pasmo Skrzycznego oraz pasmo Beskidu Żywieckiego.

Długość szlaku: 9,2 km
Czas przejazdu: ok. 50 min.

Beskid – szlak żółty
Ze Szczyrku Centrum ul. Myśliwską prowadzącą do Szczyrku Górnego, następnie obok sklepu „Euro” ul. Widokową przez Osiedle Migdalskie docieramy do szczytu Beskidka. Z miejsca tego możemy oglądać piękną panoramę pasma Skrzycznego i Górnego Szczyrku, zobaczyć trasy Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego oraz panoramę miasta. Torem saneczkowym dojeżdżamy do Przełęczy Karkoszczonka i zjeżdżamy do ul. Górskiej, a następnie do Szczyrku Centrum.

Długość szlaku: 9,85 km
Czas przejazdu: ok. 1h

Magura – szlak czerwony
Ze Szczyrku Centrum ul. Wczasową prowadzącą do CKiR Orle Gniazdo, następnie obok Sanktuarium Maryjnego „Na Górce” dojeżdżamy drogą asfaltową do Osiedla Podmagura. Z miejsca tego możemy zobaczyć dużą część pasma Beskidu Śląskiego. Mijając Osiedle Podmagura wjeżdżamy na kamienistą leśną drogę prowadzącą na pasmo Magury. Jadąc pasmem Magury mijamy stację GOPR-u i docieramy do schroniska na Klimczoku. Zjeżdżając do Szczyrku Biłej podziwiamy panoramę miasta. Ul. Górską dojeżdżamy do Szczyrku Centrum.
Długość szlaku: 14 km
Czas przejazdu: ok. 1h 30min.

Skrzyczne (wspinaczka) – szlak czerwony
Od dolnej stacji wyciągu krzesełkowego ul. Myśliwską i Salmopolską dojeżdżamy do ul. Skrzyczeńskiej. Wspinamy się dosyć trudną drogą do Osiedla Młaki. Z Osiedla Młaki widzimy pasmo Klimczoka i Magury. Jadąc dalej mijamy Halę Skrzyczeńską ze stacją GOPR-u oraz wyciągami SON-u, skąd również możemy podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego, Beskidu Małego oraz Beskidu Żywieckiego. Przy dobrej widoczności możemy zobaczyć Tatry. Ze Skrzycznego zjeżdżamy na Jaworzynę. Z Hali Jaworzyna przez Osiedle Kazimierulę dojeżdżamy do doliny Dunaciego i ul. Uzdrowiskową, a następnie Myśliwską docieramy do Szczyrku Centrum.

Długość szlaku: 10,7 km
Czas przejazdu: ok. 1h 15 min.

Zakopane noclegi apartamenty, Krynica Zdrój pensjonaty, Kwatery Krajno, Zubrzyca Górna tanie noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.